12 Ramazan 1439 | 27 Mayıs 2018 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Dünya

Ana Sayfa Haber Dünya

Harvey Kasırgası'nın maliyeti 180 milyar dolar!

Son Güncelleme: 5 EYLÜL 2017 - TSİ 10:31

ABD'nin güney bölgelerinde etkili olan Harvey kasırgasının, Houston kentine getirdiği büyük miktardaki yağmurların üzerinden 9 gün geçti. Houston'da yaşayanlar yavaş yavaş evlerine dönüyor ve zararın boyutlarını ölçüyor. Teksas Valisi Greg Abbott, zararın maliyetinin 180 milyar doları bulabileceğini belirtti.

Birçok insan sular çekildikçe evlerine dönerken, Belediye Başkanı Sylvester Turner kentin batı bölgesinde bazı mahalleler için tahliye emri verdi. Turner, gelecek iki hafta boyunca 20 bin evin sular altında olacağını belirtti. Houston'ın yanındaki Beaumont kenti ise pazar günü içme suyu sistemini kaybetti. Kentte yetkililer Harris County bölgesinde 156 bin evin zarar gördüğünü belirtti. Cumartesi günü Teksas'ta yetkililer fırtına nedeniyle hayatlarını kaybedenlerin sayısını 44 olarak açıkladı.

Şimdi de Irma geliyor

Harvey kasırgasından sonra ABD'nin Virgin Adaları ve Porto Riko'nun da dahil olduğu Karayipler bölgesindeki toplam 9 ada Irma kasırgasına hazırlanıyor. Üçüncü kategoride olduğu belirtilen Irma'nın bugün Karayipler'in doğusundaki adaları vuracağı ve beraberinde aşırı yağış getireceği belirtiliyor. Irma, ABD'nin doğu sahilinde etkili olacak.

Sabah