23 Zilhicce 1440 | 24 Ağustos 2019 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

'İnternet yayınlarında RTÜK ve BTK devrede olacak'

Son Güncelleme: 6 MART 2018 - TSİ 10:18

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, internet ortamındaki, “yayıncılığı yanlış olanlara” ilişkin kararların Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nca (RTÜK) alınacağını, BTK’nın (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) müeyyideyi uygulayacağını söyledi.

Bakan Ahmet Arslan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu tip yanlışlıkların olmaması ve bunların engellenmesi adına, BTK çalışmaları yapıyor. Erişim engellenmesi de dahil gerekli müeyyideleri uyguluyordu. Şimdi sistematik olarak yetkiyi almış olan RTÜK, bu konuda gerekli çalışmayı yapacak. Kararları RTÜK alacak, uygulamayı BTK yapacak.”

Çocuklara koruma

Gazetecilerle bir araya gelen Arslan, çocukların internet ortamındaki suçlardan korunması için ücretsiz güvenli internet hizmetini önerdiğini söyledi.

Ulaştırma Bakanı Arslan, “Çocuklarımızı nasıl ki gerçek hayatta tehlikelerden korumak adına dikkatli ve koruyucu tavır sergileyorsak, aynı şekilde internet ortamında da çocuklarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Ne yapıyorlar, ne ediyorlar? Gece yarıları çocuklarımız dışarda kaldığında nasıl ki ya takip ediyoruz ya izin vermiyorsak, internet ortamında da çocuklarımızın ne yaptığını, hangi siteleri kullandığını takip etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Milliyet