3 Rebi'ül-ahir 1440 | 11 Aralık 2018 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Güncel

Ana Sayfa Haber Güncel

MEC Vakfı’nın kurban etleri sel ve yanardağ mağdurlarına

Son Güncelleme: 24 ARALIK 2014 - TSİ 09:23

Mahmud Es'ad Coşan (MEC) Vakfı’nın "unutulanı seç" çağrısıyla düzenlediği 9. uluslararası kurban organizasyonu kapsamında kesimi yapılan kurbanların payları Endonezya’nın Gresik şehrinde gerçek ihtiyaç sahiplerine ilk elden dağıtılmaya başlandı.

Avustralya merkezli MEC Vakfı, sağlıklı ve semiz kurbanlıkların Avustralya’da özenle seçilmesinden helal tescilli modern tesislerde İslami usullere göre kesilip Endonezya’da yılda bir kez et yeme imkânına sahip gerçek ihtiyaç sahiplerine “ilk elden” ulaştırılmasına kadar her aşamayı hassasiyetle uygulayarak “uluslararası kurban organizasyonu” standartlarını her geçen yıl daha da yükseltiyor.

Mahmud Es’ad Coşan Vakfı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Vakfımız, kurban ibadetini layıkıyla yerine getirmek isteyenlerin kurbanlıklarını Avustralya’daki helal sertifikalı modern tesislerde kestirerek ve eşit paylara ayırarak paketlenmesini organize ettikten sonra tüm resmi işlemleri tamamlayarak ve ‘soğuk hava zincirini’ muhafaza ederek kurban etlerini gemiyle Endonezya’ya ulaştırdı.

Vakfımızın kurucusu Sn. Muharrem Nureddin Coşan, Endonezya Gresik Belediye Başkanı Sn. Halim Radianto, Gresik devlet erkanı ve Türkiye'den gelen misafirlerimizin iştirakiyle bir tören düzenlendi. İlk etapta 5.000 kişiye hayırseverler adına kurban etleri takdim edildi.

Toplamda 73.000 aileye ulaştırılması planlanan kurban etleri bu yıl Cakarta'daki sel, Medan'daki yanardağ patlaması mağdurları ile Gresik ve Surabaya şehirlerinde et yeme imkânı çok az olan ailelere ikram edilecek.”

Mahmud Es’ad Coşan Vakfı, her yıl kurban ibadetini kolaylaştırma ve lâyıkıyla yerine getirme hizmeti kapsamında uluslararası kurban organizasyonu düzenliyor.

MEC Vakfı, son 9 yıldır düzenlediği kurban organizasyonuyla Endonezya’daki yakın ilgiye ve yardıma ihtiyaç duyan, günde 1 doların altında gelirle hayata tutunan gerçek ihtiyaç sahibi yüzbinlerce aileye yardım elini uzattı ve kurban etlerini ilk elden dağıttı. Endonezya’da kurulan Server Vakfı’nın yanı sıra dağıtıma yerel belediyeler ve üniversiteler de destek veriyor.

Detaylı bilgi ve fotoğraflar için mecvakfi.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.