7 Şaban 1441 | 31 Mart 2020 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Tatilde çocuklar camiye koştu

Son Güncelleme: 31 OCAK 2020 - TSİ 16:44

Yarıyıl tatilinde düzenlenen Haydi Çocuklar Camiye etkinliğine anne ve babalarıyla birlikte binlerce çocuk katıldı. Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından 20-30 Ocak tarihlerinde Türkiye’nin farklı şehirlerinde belirlenen camilerde çeşitli etkinlikler yapıldı.

Server Gençlik’ten yapılan açıklamada;

“Çocuklara camiye gelmenin asıl mükafatı tabi ki Allah tarafından verilecektir. Biz de bu vesileyle çocukların Allah’a ve onun rızasına uygun huzurlu bir hayata yaklaşmasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Haydi Çocuklar Camiye yarışmasına katılan, camide cemaatle namaz kılan, sure ve duaları ezberleyen çocuklara İl Proje Kurulları tarafından hediyeler verilecek. Sadece çok puan toplayanları değil etkinliklere katılan bütün çocukları ödüllendirerek çocuklara camiyi sevdirmek istiyoruz” denildi.

Türkiye’nin 41 ilindeki 900 camide yapılan faaliyetlere, projeye kaydolan yaklaşık 10 bin çocuk katıldı.

20 Ocak’ta Sabah Namazıyla başlayıp, 30 Ocak Perşembe günü Yatsı Namazıyla sona eren etkinlikler neticesinde çocuklara ödülleri 2 Şubat’a kadar takdim edilecek.

Camide cemaatle namaz kılmayı çocuklara sevdirmek amacıyla 11gün boyunca devam eden proje toplumun geniş bir kesimi tarafından ilgi gördü.

Çocukların namazlarını camide kılarak Yaratıcı’nın sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmaya çalıştığı projenin yıl içinde tatil, bayram ve kandil gibi özel günlerde de yapılması planlanıyor.

Sadece bir yarışma olmayıp deneyimleme eksenli bir etkinlik olan Haydi Çocuklar Camiye projesi, iyi bir geleceğin güzel ahlaklı ve iç huzura sahip kişiler yetiştirmekle olabileceği inancıyla düzenleniyor.

Detaylı bilgi haydicocuklarcamiye.com adresinde yer alıyor.