13 Şevval 1440 | 16 Haziran 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Ağrı ve Erzurum'da yeni fidanlar toprakla buluştu

Son Güncelleme: 8 MAYIS 2014 - TSİ 16:26

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği’nin yurt çapında düzenlediği  fidan dikim etkinlikleri sürüyor. Etkinlikler kapsamında Ağrı'da ve Erzurum Aziziye Tabyaları'nda fidan dikimi gerçekleştirildi.

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği’nin (ÇEKÜD) ve Ağrı Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (AĞÇED) işbirliğiyle Yazıcı Barajı çevresinde “Hayata Kök Salın” temalı fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Ağrı Orman İşletme Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte Sarıçam ve Huş türü ağaç fidanları toprakla buluştu.

ÇEKÜD ve AĞÇED üyeleri, izcileri, üniversite öğrencileri ve çevre gönüllülerinin destek verdiği etkinlikte konuşan ÇEKÜD Ağrı İl Temsilcisi Demir Ali Şıktar, katkılarından dolayı Ağrı Orman İşletme Müdürlüğüne ve katılımcılara teşekkür etti.

Erzurum’da mayıs bereketi fidan dikimiyle başladı

ÇEKÜD ve Kotku Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Erzurum Aziziye Tabyalarında Mayıs ayının ilk fidan dikimi etkinliğine imza attı.

dernek üyeleri aileleri ve gönüllü vatandaşların katılımıyla gerçekleşen dikim töreninde 300 adet Sarı Çam fidanı toprakla buluşturuldu.

ÇEKÜD Bölge Temsilcisi Mehmet Bilmez, törende yaptığı konuşmada, yanan ve yok olan ormanlarımızı yeniden kazanmak, kamuya ait alanları ağaçlandırmak ve bu konudaki toplumsal bilinci yükseltmek amacıyla ağaçlandırma çalışmalarını yurt çapında yaygınlaştırmak için el ele verildiğini vurguladı.

ÇEKÜD İl Temsilcisi Cemil Demircan da, fidan dikim çalışmalarından söz ederek, fidanların özellikleri, ağaçlandırmanın faydaları ve çevre sorunlarının çözümü hakkında pratik bilgiler verdi. Ardından katılımcılar fidanları toprakla buluşturdu.