13 Recep 1440 | 20 Mart 2019 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

'Video, dijital devrimin yakıtı'

Son Güncelleme: 1 MAYIS 2018 - TSİ 09:56

Eğitimci Ferdinand Habsburg’a göre; videolar çocukların STEM (fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik) becerilerini geliştirmeli, onlara yaparak öğrenme tutkusu kazandırmalı ve eğlendirmeli.

Habsburg; özenle seçilmiş, STEM ve sanat becelerinin de gelişmesini sağlayacak, yaparak öğrenmeyi destekleyen nitelikli videoların dijital eğitim devriminin yakıtı olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Çocuklar beyinleri için vakit ayırmalı.”

Eğitici içerik

“Eğitimde dijital devrim yaşanıyor. Bu, öğretmenlerin rolünü öğretenden bir moderatöre dönüştürüyor. Sınıflar ‘ters yüz’ oluyor. Çocuklar öğrenme materyallerini kendileri buluyor. Sınıf, sadece ders dinlenen bir yerden öğrenme deneyimlerinin geliştirildiği alana evriliyor. Videolar, eğitim devriminin yakıtına dönüşüyor. Bu yüzden içerikler özenle, eğitici ve eğlenceli hazırlanmalı.

İnternette milyonlarca içerik var. Bazıları harika, bazıları sakıncalı. Çocuğunuz için iyi eğitim içerikli bir video açtığınızda bazen gelişimine uygun olmayan videolar çıkıyor. Onların kaliteli, öğretici, özenle seçilmiş eğitim videolarına ihtiyacı var. Çocuklar beyinleri için vakit ayırmalı.

Hürriyet