9 Şaban 1441 | 2 Nisan 2020 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

'Öğretmenime Sevgilerle' projesine coşku dolu ilgi

Son Güncelleme: 23 KASIM 2015 - TSİ 12:05

Geçen yıl 3 lise öğrencisinin şefkat ve merhamet abideleri öğretmenlerine vefa duygularını, teşekkürlerini sunabilmek ve bunu geniş kitlelerle paylaşmak üzere öğretmenlerine kalıcı bir hediye bırakmak için başlattıkları "Öğretmenime Sevgilerle" projesi bu yıl da öğrencilerle buluştu.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle öğrencilerin öğretmenlerine güzel dileklerini iletmek amacıyla hazırladıkları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın tüm okullarda duyurulmasını tavsiye ettiği ogretmenimesevgilerle.com sitesine mesaj bırakanların sayısı gün geçtikçe artıyor.

Ülkenin dört bir yanındaki farklı okullardan yazan öğrenciler, öğretmenlerine olan sevgi ve minnetlerini ifade etmek için adeta birbirleriyle yarışıyorlar.

Bu proje için emek sarf eden Asfa Eğitim Kurumları öğrencileri Elif Keskin, İrem Baş, Dilara Öztürk ve Elif Kübra Kuyucu ‘‘Bu proje ile üzerimizde emeği olan, bizleri yetiştirmek için sürekli didinen öğretmenlerimizi mutlu etmek, onların gönüllerini kazanmak istedik.” dediler.

Her yıl 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Gününü daha anlamlı hale getirmek, öğretmenlerimize kalıcı ve manevi değeri olan bir hediye vermek için başlatılan bu projeye, 2014 yılında Türkiye’den 931 okul katıldı.

Öğrenciler öğretmenlerine duydukları sevgiyi ve minnetlerini bu platform üstünden tüm Türkiye‘ye duyurdu. ASFA’lı öğrencilerin başlattığı proje bir çığ gibi büyüdü ve herkes tarafından çok beğenildi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da proje ile ilgili bir mesaj yayınladı

Bakan Avcı projeyle ilgili ilk mesajında; “Öğretmenlerimize Sevgilerle” projesinin öğretmenlerimizin gönüllerimizdeki büyük değeri göstermede küçük ama çok anlamlı bir adım olduğunu düşünüyor her türlü takdiri hak eden fedakar öğretmenlerimize saygılarımı sunuyorum" dedi.

Hem mesajını yaz hem hediyeler kazan!

Öğretmenlerin ve öğrencilerin buluştuğu platform olan www.ogretmenimesevgilerle.com adresinde en çok mesaj alan 3 öğretmen ve mesajları en çok beğeni alan 3 öğrenci çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek. Yarışma için son tarih ise 24 Kasım 2015.

Öğretmenine içten ve anlamlı mesaj bırakmak isteyen herkes www.ogretmenimesevgilerle.com adresine tıklayabilir.