12 Ramazan 1439 | 27 Mayıs 2018 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Tatilcilerin dönüş çilesi

Son Güncelleme: 5 EYLÜL 2017 - TSİ 10:27

Bayram tatilinin son gününde tatilcilerin dönüşü sabaha kadar devam etti. İstanbul’a dönüş yollarında trafik zaman zaman durdu, uzun araç kuyrukları oluştu

Kurban Bayramı'nı memleketlerinde ve tatil beldelerinde geçiren vatandaşların 10 günlük tatil dönüşünü son güne bırakmaları karayolu, otogar, feribot iskeleleri ve havaalanlarında yoğunluğa neden oldu. Çanakkale ve İzmir'den İstanbul'a dönen araçlar nedeniyle yer yer uzun araç kuyrukları oluştu. Kocaeli TEM otoyolu İstanbul istikametinde trafik durma noktasına geldi. Sabah erken saatlerde başlayan ve akşam saatlerinde yoğunlaşarak devam eden trafiğe takılan sürücüler, İzmit Bekirdere viyadükleri ile Gültepe tünelleri arasında ağır ağır ilerledi. Bazı araçların arızalanması, zaman zaman da maddi hasarlı kazalar, trafiğin kilitlenmesine yol açtı. Araç yoğunluğu gün boyu devam etti.

13 Bin Araç Taşındı

Yalova'da hem karayolu hem de İDO'ya ait Eskihisar-Topçular hattında yer yer yoğunluk yaşandı. Bayram tatilinin son günü nedeniyle İDO gerekli önlemleri alarak sefer yapan 15 arabalı vapur sayısını 18'e çıkarttı. İstanbullines da Eskihisar- Tavşanlı hattında 4 feribotla hizmet verdi. Önceki gece saat 12.00'den 16.00'ya kadar yapılan 290 seferde yaklaşık 13 bin araç taşındı. Vatandaşlar, dönüşlerinde karayolunun yanı sıra hem Osmangazi Köprüsü'nü hem de İDO'ya ait Topçular-Eskihisar Hattı'nı aktif olarak kullandı. İstanbulluların dönüş için Osmangazi Köprüsü'nü de tercih etmeleri sebebiyle geçen yıllara göre kent merkezinden geçen karayollarında trafik tıkanıklığı ve uzun araç kuyrukları oluşmadığı gözlendi.

Ege ve Trakya'da Yoğunluk

Güney Ege'nin gözde tatil merkezleri Bodrum, Datça, Marmaris ve Fethiye'ye ulaşım sağlanan karayollarında tatilin son gününde trafik çilesi yaşandı. Tatilciler, Menteşe ilçesi Bölge Kavşağı ile Gülağzı ve Dirgeme kavşaklarında uzun kuyruklar oluşturdu. Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinden dönen tatilcilerin büyük bölümü Muğla-Denizli, Muğla-Antalya, Muğla-Aydın karayolunda yoğunluğa neden oldu. Tatilin son günü Tekirdağ, Çanakkale, Avşa ve Marmara adalarındaki tatilcilerin dönüş yolculuğu nedeniyle Tekirdağ-İstanbul kara yolunda da trafikte ciddi aksamalar meydana geldi. Yoğunluk nedeniyle zaman zaman yolda uzun araç kuyrukları oluştu. Çanakkale, Lapseki ve Çardak iskelelerinde araç kuyruğu gün boyunca 500 metre civarında seyretti.

Sabah