12 Cemaziyelevvel 1440 | 19 Ocak 2019 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Meslek liseliye evde staj imkanı

Son Güncelleme: 25 ARALIK 2017 - TSİ 12:52

MEB meslek lisesi öğrencilerine mahallenin yoksul, kimsesiz yaşlılarının evinde staj dönemi başlattı. 81 il genelinde 'Meslek Lisesi öğrencileri ailelerimizle buluşuyor' projesi başlatıldı.

Lise 10, 11 ve 12'nci sınıf öğrencileri projeye dâhil edilecek. Projenin yürütücüsü Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Meslek liselerinde yürütülen toplam 54 alanın tamamını kapsayacağını söyledi. Gülay, "Projeye katılacak öğrenciler için ailelerinden izin alınacak.

Daha sonra koordinatör öğretmenlerle birlikte muhtar ve kaymakamlıkların tespit ettiği desteğe ihtiyacı olan evlere gidilerek, öğrenciler kendi alanlarıyla ilgili bilgi ve becerileri uygulayacaklar. Öğrencilerin yaptığı bu uygulamayı işletme eğitimi ve staj kapsamına aldık" dedi.

Proje kapsamında öğrenciler öğretmenleriyle okulun bulunduğu mahallede, yaşlı, ihtiyaç sahibi yoksul veya muhtaç kimsesizlerin ev ve eşyalarının küçük bakım ve onarımını yapacak.

Yiyecek-içecek bölümünde okuyanlar, yaşlılar için yiyecekler hazırlayacak ve öğrenciler yaşlılara pratik yemek yapmaya ilişkin bilgi verecek.

Sabah