23 Rebi'ül-evvel 1441 | 20 Kasım 2019 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Tatilciler dönüş yolunda

Son Güncelleme: 21 AĞUSTOS 2012 - TSİ 17:10

Bayram tatilini Ege ve Akdeniz yörelerinde geçiren tatilciler, Çanakkale ve Lapseki iskelelerinde yoğunluk oluşturdu.

Çanakkale Boğazı'nı kullanarak İstanbul ve Trakya yönüne giden tatilciler, Çanakkale ve Lapseki iskelelerinde yoğunluk oluşturdu. Şehir merkezinin cadde ve sokaklarını dolduran kuyrukların, gece geç saatlere kadar sürmesi bekleniyor.

Dönüşe geçen tatilcilerin araçları, zaman zaman iskelelerde uzun kuyruklar oluşturdu. Araç yoğunluğu nedeniyle şehir merkezindeki trafikte de aksamalar yaşandı.

Yaşanan yoğunluk nedeniyle, Çanakkale-Eceabat ve Gelibolu-Lapseki arasında yolcu ve araç taşıyan feribotlar, yoğunluğu eritebilmek amacıyla sefer saatini beklemeden dolduğunda hareket ediyor.

Yetkililer, Çanakkale ile Eceabat arasında 5, Gelibolu ve Lapseki arasında da 5 olmak üzere toplam 10 feribotun aralıksız çalıştığını bildirdi.

BOLU KESİMİ YOĞUNLAŞTI

TEM yolunun Bolu kesiminde araç yoğunluğuna neden oldu. Ankara yönünde araç yoğunluğu oluşmazken, İstanbul yönünde ise yaşanan yoğunluğa rağmen trafiğin akışında sorun oluşmadı. Polis ekipleri güzergahlarda denetimlerini artırırken, Bolu Dağı Tüneli mevkiinde sürücüler yavaş gitmeleri ve yakın takip yapmamaları konusunda elektronik levhalarla uyarılıyor.