9 Şaban 1439 | 25 Nisan 2018 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Güncel

Ana Sayfa Haber Güncel

Ankara’da öğrencilere yönelik Kur'an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması

Son Güncelleme: 28 ŞUBAT 2013 - TSİ 21:34

Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (ASİLDER), Ankara'da okuyan ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Kur’an’ın Anlamıyla Buluşuyoruz Kur'an Meali Bilgi Yarışması” düzenliyor.

 

Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu üyesi Ankara Sosyal Gelişim Derneği (SOGEL) ve Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği (KEDDER) başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşu tarafından desteklenen yarışma, çocuklarımızın ve gençlerimizin “her türlü önyargıdan uzak, temiz, duru, dingin bir kalp ile Kur’ân-ı Kerîm’i anlayacak şekilde okumasını sağlamak” ve onları Kur’ân’ın Anlamıyla Buluşturmak, okumaya ilginin azaldığı günümüzde okuyan ve düşünen bireylerin yetişmesine katkı sağlamak ve bireyler arasında okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla organize ediliyor.

 

Ankara’daki ortaokul ve lise öğrencilerinin iki ayrı kategorilerde katılabileceği yarışmanın başvuruları online olarak www.kuranimiz.net adresinden yapılabiliyor. Başvuruların 18 Mart 2013 tarihinde sora ereceği yarışma 7 Nisan 2013 Pazar günü gerçekleştirilecek.

Ankara merkez ve ilçelerindeki ortaokul ve lise düzeyinde okuyan tüm kız ve erkek öğrencilerle beraber açık lise öğrencilerinden 1994 ve daha sonra doğanlar, açık ortaokul öğrencilerinden ise 1999 ve daha sonra doğan öğrenciler de yarışmaya katılabiliyorlar.

 

Yarışma kategorileri ve sorumluluk alanları şöyle:

1. Grup: Ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri. Fatiha, Lokman, Kasas, Saff, Taha ve Vakıa sureleri.

2. Grup: Lise 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri. Yusuf, Mü’minun, Yasin, Hucurat, İbrahim, Haşr ve Nur sureleri.

 

Soruların “Feyzü’l Furkan Kur’an-ı Kerim Meali” esas alınarak hazırlanacağı yarışmada, ortaokul öğrencilerine 80, lise öğrencilerine ise 100 soru yöneltilecek.

 

Yarışma hediyeleri:

Her grubun 1. sine      : Umre

Her grubun 2. sine      : Dizüstü Bilgisayar

Her grubun 3. süne    : Netbook

Her grubun 4. süne    : Akıllı Telefon

Her grubun 5. sine      : Dijital Fotoğraf Makinesi

Her grubun 6-10.su    : Çeyrek Altın

 

Yarışma sonuçları 20 Nisan 2013 tarihinde “Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu”nun web sayfası olan www.kuranimiz.net adresinde yayınlanacak. Yarışma ödülleri, 4 Mayıs 2013 tarihinde Ankara Kocatepe Kültür Merkezi’nde yapılacak ödül töreninde sahiplerine takdim edilecek.

 

Detaylı bilgi www.kuranimiz.net adresinden temin edilebilmektedir.

AKRA FM